2017 YGS için Çipli Kimlik Kartı Şart Değil

2017 YGS Giriş için Kimlik Kartı 

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için hem ehliyet hem de nüfus cüzdanları Avrupa standartlarına getirilecek şekilde yeniden tasarlandı. Ancak bu durum 2017 YGS ye girecek adaylar arasında bir karmaşıklığa neden oldu. YGS öncesinde kimlik kartlarını değiştirmek zorunlu mu? Konu ile ilgili ÖSYM nin yapmış olduğu açıklama şu şekildedir;

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (Ösym) Başkanlığınca, 12 Mart 2017 de yapılacak sınava girmek için çipli kimlik kartı zorunlu değil.

2017 YGS ye girecek adayların sınava giriş için kullanacakları kimlik kartları geçerliliğini yitirmiş ise ( doğum, kayıp, geçerliliğinin son bulması, kullanılamayacak şekilde tahrip olması vb.) yeni kimlik kartını alma sürelerinin uzama ihtimaline karşın "15 gün geçerli olacak geçici kimlik belgesi" ni de öğrenciler sınava girerken kullanabileceklerdir.

YGS Sınava Giriş için aşağıdaki kimlik belgelerinden herhangi biri yeterli olacaktır.

1) Kimlik Kartı (Nüfus Cüzdanı, Ehliyet)

2) 15 Gün Geçerli Geçici Kimlik Kartı

3) Pasaport

Ayrıca sınava giderken ÖSYM nin Aday İşlemleri sayfasından gireceğiniz okulun bilgilerinin yer aldığı çıktıyı da yanınızda götürmeyi unutmayınız. ÖSYM açıklama yaptıkça sizlere iletmeye devam edeceğiz.

Tüm öğrencilere 2017 YGS de başarılar dileriz.


 

ozel_ogrenci_